Zostań wolontariuszem fundacji

Kiedy myślisz o wolontariacie, prawdopodobnie wyobrażasz sobie pomoc w kuchni, odwiedzanie domów opieki lub uczenie dzieci czytania i pisania. Ale czy wiesz, że wszystkie rodzaje organizacji potrzebują wolontariuszy? Nawet fundacje non-profit potrzebują pomocy. Jeśli jesteś gotowy, aby zaangażować się i zrobić prawdziwą różnicę ze swoim czasem, to czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz zostać wolontariuszem fundacji. Wolontariusze fundacji pomagają w realizacji misji organizacji, wykonując takie zadania jak pisanie i badanie grantów, planowanie wydarzeń, księgowość, komunikacja i zarządzanie członkami.

Co to jest fundacja?

Fundacja może być organizacją pozarządową, firmą, klubem, agencją rządową, uniwersytetem, grupą religijną lub osobą fizyczną, która tworzy fundusz lub inne zasoby finansowe, aby wspierać cele, które są dla niej ważne. Fundacja zazwyczaj ma określone obszary zainteresowania, tematykę lub obszar usług, które wspiera. Fundacja może być założona z wielu powodów, w tym w celu utworzenia funduszu wieczystego, zapewnienia wsparcia rodzinie założyciela, uhonorowania osoby lub zapewnienia wsparcia konkretnej sprawie. Fundacja może skupić się na konkretnym celu lub wspierać kilka powiązanych ze sobą celów poprzez ogólny program finansowania.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem fundacji?

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zostać wolontariuszem fundacji, w tym:

  • Będziesz mógł coś zmienić - Czy jesteś młody czy stary, każdy ma coś do zaoferowania. Wolontariusze fundacji są siłą napędową organizacji non-profit. Niezależnie od tego, jakie jest Twoje wykształcenie i jakie masz umiejętności, możesz pomóc zmienić coś w społecznościach lub krajach na całym świecie.
  • Zdobędziesz doświadczenie - Możesz wykorzystać umiejętności, które posiadasz podczas wolontariatu w fundacji. Nawet jeśli nie jesteś pewien, w jakim obszarze chcesz się poruszać, możesz wykorzystać swój czas z fundacją, aby odkryć nowe zainteresowania w ramach sektora non-profit.
  • Poznasz nowych ludzi - Wolontariat to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i nawiązanie kontaktów. Niezależnie od tego, czy pomagasz profesorowi w badaniach, piszesz listy do członków Kongresu na Kapitolu, czy pomagasz nowym imigrantom w Twojej społeczności się zadomowić, prawdopodobnie spotkasz po drodze wiele interesujących osób.
  • Może prowadzić do nowej ścieżki kariery - Jeśli zdecydujesz się na wolontariat w fundacji, możesz odkryć, że Twoje zainteresowania leżą w tym sektorze. Wolontariat w fundacji może pomóc Ci zdecydować, czy chcesz zmienić swoją karierę.

Jak zostać wolontariuszem fundacji?

Pierwszym krokiem jest zbadanie fundacji w Twojej okolicy. Możesz to zrobić rozmawiając z ludźmi, których znasz, którzy pracują w sektorze non-profit, odwiedzając lokalną bibliotekę i szukając w Internecie. Gdy już znajdziesz kilka organizacji, które Cię interesują, czas wykonać kilka telefonów. Porozmawiaj z kimś z fundacji, aby dowiedzieć się więcej o tym, kim są i jaki rodzaj pracy wykonują. Po znalezieniu fundacji, z którą chciałbyś zostać wolontariuszem, powinieneś wypełnić wniosek i wysłać go. Możesz również zapytać, czy są jakieś wydarzenia które odbywają się w fundacji, aby w nich uczestniczyć, aby uzyskać poczucie organizacji. Kiedy już zostaniesz zaakceptowany jako wolontariusz, prawdopodobnie otrzymasz jakieś szkolenie. Może to obejmować wszystko, od ukończenia podstawowego kursu komputerowego do uczestnictwa w warsztatach na konkretne tematy, takie jak pozyskiwanie funduszy lub pisanie grantów.


Artykuł dodany przez Dariusz Kwiatkowski · 07-07-22
Komentuj

Ostatnie artykuły

Biuro informacji i poszukiwań osób zaginionych

Biuro informacji i poszukiwań osób zaginionych: sposób działania i wyzwania

Jakie są główne cele Biura informacji i poszukiwań osób zaginionych? Biuro informacji i poszukiwań o (...)

Czytaj dalej
Bezpieczne wakacje z dziećmi

Porady dotyczące planowania bezpiecznych wakacji z dziećmi: co musisz wiedzieć?

Wakacje z dziećmi to wyzwanie, ale także satysfakcja. W dzisiejszych czasach większość ludzi nie ma luksusu po (...)

Czytaj dalej
Problem rozdzielonego rodzeństwa

Cała prawda na temat problemu rozdzielonego od siebie rodzeństwa

Rozdzielone rodzeństwo to dzieci, które zostały oddzielone od swoich rodziców i mogą, ale nie muszą wiedzieć o (...)

Czytaj dalej