Poszukiwania biologicznego rodzeństwa

Jeśli zostałeś adoptowany jako dziecko lub jeśli twoi rodzice mieli inne dziecko, które zostało adoptowane, możesz zastanawiać się, czy możliwe jest odnalezienie twoich biologicznych krewnych. Może nawet myślisz, że odpowiedź brzmi "nie". Jednak w wielu przypadkach nie jest to prawda: coraz więcej osób decyduje się na adopcję, a wraz z rosnącą świadomością korzyści płynących z adopcji, obecnie na całym świecie tysiące osób poszukuje swojego biologicznego rodzeństwa. Adopcja jest niesamowitą rzeczą, która może przynieść radość wszystkim zaangażowanym. Jednak może mieć również swoje minusy - zwłaszcza jeśli czujesz, że czegoś brakuje w twoim życiu z tego powodu. Jeśli czujesz się tak, to być może nie jesteś sam! Oto przewodnik, jak znaleźć swoich biologicznych braci i siostry, jeśli zostałeś adoptowany...

Znalezienie swoich biologicznych braci i sióstr

Najpierw rzeczy pierwsze: znalezienie swojego biologicznego rodzeństwa. Aby rozpocząć poszukiwania swojego biologicznego rodzeństwa, musisz skontaktować się ze swoją agencją adopcyjną. Jeśli zostałeś adoptowany przez prywatną agencję, możesz zacząć od skontaktowania się z osobą, która zajmowała się twoją adopcją. Jeśli zostałeś adoptowany przez agencję rządową, musisz skontaktować się z departamentem adopcji w swoim mieście. Osoba odpowiedzialna będzie mogła powiedzieć, jakie informacje mają na temat twojej biologicznej rodziny. Jeśli nie mają żadnych, lub nie mogą Ci pomóc, będziesz musiał udać się do urzędników odpowiedzialnych za Twoją adopcję. Urzędnicy ci mogą być w stanie pomóc Ci w odnalezieniu Twojej biologicznej rodziny. Jednak nie będą oni w stanie udzielić Ci żadnych informacji, jeśli nie otrzymasz zgody od swoich biologicznych rodziców.

Jakie są korzyści ze znalezienia biologicznego rodzeństwa?

Podczas gdy niektórzy ludzie mogą być zdesperowani, aby znaleźć swoje biologiczne rodzeństwo, inni mogą nie być tak pewni. Dlaczego więc chciałbyś znaleźć swoje biologiczne rodzeństwo? Istnieje wiele korzyści z odnalezienia swojego biologicznego rodzeństwa. Po pierwsze, będziesz miał inny związek w swojej rodzinie. Znalezienie biologicznych członków rodziny może być również pomocne, jeśli zostałeś zrażony do swojej rodziny adopcyjnej z powodu nierozwiązanych problemów, ponieważ możesz mieć szansę na naprawę relacji teraz, że znaleźliście się nawzajem. Dodatkowo, będziesz miał szansę dowiedzieć się więcej o historii swojej rodziny, co może być bardzo interesujące! Będziesz miał również okazję podzielić się wspomnieniami z biologicznym rodzeństwem, których inaczej nie byłbyś w stanie sobie przypomnieć. Wreszcie, możesz dowiedzieć się, czy cierpisz na jakieś choroby genetyczne, o których istnieniu nie wiedziałeś.

Adoptowani dorośli szukający swojego rodzeństwa

Dorosłe osoby, które zostały adoptowane są zdesperowani, aby znaleźć swoje biologiczne rodzeństwo, często czują, że ominęło ich coś ważnego. Pamiętaj jednak, że twoi rodzice adopcyjni zdecydowali się cię adoptować, ponieważ cię chcieli. Gdyby twoi biologiczni rodzice chcieli cię lub mieli możliwość opieki nad tobą, nie doszło by do adopcji. Byłeś wyjątkowy dla swoich rodziców adopcyjnych i jesteś wyjątkowy dla nich teraz. Byłeś częścią ich życia, a oni częścią twojego. Ważne jest, aby pamiętać o tym, gdy czujesz, że coś cię ominęło. Być może zostałeś również wychowany w innej kulturze niż Twoi biologiczni rodzice. Oznacza to, że istnieje jeszcze mniejsza szansa, że będziesz miał podobne zainteresowania do nich! Jeśli czujesz, że coś Cię ominęło, bo nie masz biologicznego rodzeństwa, pamiętaj, że masz rodzinę adopcyjną, która kocha Cię tak samo mocno.


Artykuł dodany przez Dariusz Kwiatkowski · 11-03-22
Komentuj

Ostatnie artykuły

Poszukiwania rodziny za granicą

Jak znaleźć członków rodziny za granicą? Przewodnik dla tych, którzy nie wiedzą gdzie szukać

Posiadanie krewnych, których nie widuje się tak często, jak by się chciało, to słodko-gorzkie uczucie. D (...)

Czytaj dalej
Rodzina zastępcza

Czym jest rodzina zastępcza?

Rodzina zastępcza to osoba, która zgodziła się zapewnić dom i opiekę rodzinną dzieciom, które nie mog (...)

Czytaj dalej
Poszukiwania biologicznych rodziców

Poszukiwanie biologicznych rodziców: jak zebrać odpowiednie informacje?

Kiedy nie możesz kogoś znaleźć, to często dlatego, że nie wiesz, gdzie szukać. W przypadku rodziców mo (...)

Czytaj dalej