Jak szukać członków rodziny

Pomimo naszych najlepszych starań i intencji, w pewnym momencie osoby, które kochamy, oddalają się od nas. Czasami dzieje się to bez winy kogokolwiek, innym razem jest to wynik złych okoliczności i wydarzeń życiowych, które sprawiają, że utrzymywanie kontaktu staje się trudniejsze. Niezależnie od tego, czy chodzi o przyjaciela, z którym nie rozmawiało się od lat, czy o rodzica, z którym rozmawia się tylko raz na kilka miesięcy z obawy przed zdenerwowaniem go, utrata kontaktu z kimś, na kim nam zależy, może być bolesna. Jak w przypadku każdego rodzaju relacji, droga do odzyskania ich nie jest łatwa ani prosta. Wymaga pracy detektywistycznej, cierpliwości i często zaufania do obcych ludzi - ale czy warto! Oto kilka sposobów, jak możesz odnaleźć tego członka rodziny, z którym straciłeś kontakt:

Sprawdź podstawy

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sporządzenie listy najbardziej podstawowych informacji, jakie posiadasz - takich jak imiona i nazwiska, daty urodzenia, członkowie rodziny i wszelkie związki, o których wiesz. To pomoże Ci zawęzić opcje, gdy zaczniesz szukać ludzi w sieci. Jeśli nie znasz ich pełnego imienia i nazwiska, postaraj się uzyskać jak najwięcej informacji - na przykład, jeśli masz tylko imię swojego wujka lub ojca, możesz być w stanie znaleźć go, szukając kombinacji imienia i nazwiska, które mogą do niego należeć. Jeśli osoba, której szukasz, jest byłym partnerem, możesz być w stanie znaleźć ją, szukając imienia i przybliżonego wieku.

Spróbuj narzędzi genealogicznych

Jeśli osoba, której szukasz, ma powiązania przodków z konkretnym krajem, możesz użyć strony internetowej poświęconej genealogii, aby ją wyszukać. Istnieje wiele takich stron online. Przeszukiwanie tych stron może być trudne, ale może być również bardzo satysfakcjonujące, zwłaszcza jeśli szukasz dawno zaginionego krewnego. Jeśli osoba, której szukasz, ma powiązania przodków z danym krajem, być może uda Ci się ją znaleźć za pośrednictwem konsulatu danego kraju. Strony internetowe Departamentu Stanu zapewniają szeroki zakres informacji i usług obywatelom i cudzoziemcom. Na przykład konsulat Ekwadoru w USA może udzielić informacji, które pomogą Państwu odnaleźć obywatela Ekwadoru, np. zaginionego krewnego lub przyjaciela.

Poproś przyjaciół i rodzinę o pomoc

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe metody i nadal nie możesz znaleźć osoby, której szukasz, nie bój się poprosić o pomoc przyjaciela lub członka rodziny. Być może znają oni osobę, której szukasz i będą w stanie wskazać Ci właściwy kierunek. Możesz również spróbować umieścić post w mediach społecznościowych lub zapytać na zamkniętym forum internetowym, czy ktoś wie, jak skontaktować się z osobą, którą próbujesz znaleźć. Wreszcie, jeśli szukasz byłego partnera, możesz rozważyć wynajęcie prywatnego detektywa.